Mida panna tähele andmete sisestamisel

 1. Meetings.ee’sse tuleb sisestada ainult konverentsiürituste andmed. Mitte kõikide ürituste andmed, mis Teie konverentsiruumides aset leiavad (sh. ei ole konverentsiüritused: spordivõistlused, kooriproovid, peod, õhtusöögid, oksjonid, kontserdid, aktused, kasiinoõhtud, pulmad sh. vastuvõtud ja tänuüritused, juhul kui nende raames ei toimu seminari jne.). 
  • Konverentsiürituste defineering hõlmab järgnevaid üritus – konverents, kongress, foorum, sümpoosium, koosolek, seminar, koolitus, treening (mitte sporditreening), kursus, presentatsioon, pressiüritus.
   NB! Konverentsiürituste mõiste alla ei kuulu elamusturism, näitused, messid ja showd.

 2. Ürituse nimetuse väljale ootame ürituse täisnime. Konverents/seminar/koosolek/üritus jms. ei ole sobilikud nimetused. Kui täpset ürituse nime ei tea, palume lisada ürituse korraldaja nime nt. „Eesti Noorteühenduste Liidu seminar“ või „Eesti Energia AS koolitus“.
  • Täisnimega ürituste puhul on meil palju kergem kordusi tuvastada (nt. juhtudel, kus ürituse sisestab nii toimumiskoht kui korraldajafirma). 
  • Ürituse nimetuse välja info edastame rahvusvahelistele organisatsioonidele ja nad ei pruugi üldnimetusega üritusi oma arvestuses kasutada. 
  • Samuti ei võimalda üldsõnaline ürituse nimetus hiljem ürituse kohta täpsemat infot otsida, mis on eriti oluline juhul, kui üritus vastab ICCA kriteeriumitele, mille alusel määratakse riigi ja linnade positsioon maailmas.

 3. Palume teha vahet korporatsioonide, assotsiatsioonide ja avaliku sektori üritustel ja andmeid sisestades määrata üritusele õige liik
  • Kui ürituse korraldaja on AS või OÜ on tegemist korporatiivse üritusega (nt. AS Eesti Energia, OÜ Juustukuningad jt.).
  • Kui ürituse korraldaja nimetuses on „liit“, „assotsiatsioon“, „ühing“, palume märkida ürituse liigiks assotsiatsioon (nt. Eesti mittetulundusühingute ja sihtasutuste liit, Eesti Meremeeste sõltumatu ametiühing, Eesti Ratsaspordiliit, Eesti Notarite koda jt.).
  • Kui ürituse korraldaja on ministeerium, amet, inspektsioon, saatkond, erakond, riiklik ülikool – on suure tõenäosusega tegemist avaliku sektori asutuse poolt korraldatud üritusega ning sellest tulenevalt on ürituse liik "avalik sektor" (nt. Tallinna Ettevõtlusamet, Keskkonnaministeerium, Tööinspektsioon, Sisekaitseakadeemia).
  • Sihtasutuste puhul palume kontrollida, kes oli sihtasutuse asutaja. Kui asutaja oli riik, siis on tegemist avaliku sektori üritusega (nt. SA Archimedes, SA Innove, EAS – avalik sektor). Kui asutaja oli keegi muu, siis on tegemist assotsiatsiooniga (nt. SA teaduskeskus AHHAA, Heateo Sihtasutus – assotsiatsioon).
  • Kui ürituse korraldaja on kogudus või muu religioosne organisatsioon, siis palume märkida ürituse liik "religioon".

 4. Palun ärge unustage lisada korraldaja infot „Ürituse korraldaja“ infoväljale. See võimaldab meil paremini mõista, kelle üritusega tegu on.

 5. Teema väli ei ole kohustuslik.